
7 kérdés - 7 válasz a CarpZoom-ról
A horgászok sokszor fordulnak hozzánk különböző kérdésekkel, amelyek a Carp Zoom termékek - csalik, etetőanyagok - felhasználására, összetételére, tulajdonságaira vonatkoznak. Mivel a kérdések egy része igencsak hasonló, most ebben a formában próbálunk válaszolni a leggyakoribbakra.
1. Milyen alapanyagokból készülnek a CarpZoom termékei?
A CarpZoom kizárólag természetes anyagokból áll, eredetileg a gyártó nem is a horgászok, hanem halgazdaságok számára gyártott (és mind a mai napig gyárt) takarmányt. A haltakarmányozásban szerzett tapasztalatok alapján, a takarmányok alapanyagainak a felhasználásával készül a CarpZoom. Ebből adódóan minden CarpZoom etetőanyag teljesen halbarát, könnyen emészthető, és semmilyen elváltozást nem okoz a halak emésztőrendszerében. Az etetőanyagok környezetterhelő hatása is alacsony, de a mértéktelen etetést ezzel együtt kerülni kell, hiszen nagyon nagy mennyiségben minden etetőanyagnak lehet káros hatása a vízminőségre.
2. Melyik CarpZoom terméket válasszam?
A termékek mindegyikén pontosan fel van tüntetve, hogy milyen felhasználás javasolt. Ezt mindig olvassuk el! Ezen felül a weboldalon feltüntetett adatok is segítenek útba igazodni a ízek, aromák, összeállítások rengetegében. Ha ezen felül még mindig nem tudunk választani, akkor mindenképpen kérdezzünk meg egy szakértő eladót! (Emellett a Fisch honlapja a napokban újul meg, egyre bővülő tartalommal egy magazin jellegű részt indítunk útjára, ahol a közeljövőben részletes felhasználási javaslatokat, sőt teszteket is olvashatnak a CarpZoom termékekről.)
3. Mit jelent az „A-Effect"?
Az A-Effect jelzés egy titkos adalékanyagot takar, amely eredetileg étvágyfokozó takarmány-kiegészítő volt.
Ez egyrészt jelentősen javítja az etetőanyagban lévő illatanyagok és aromák oldódását, valamint a vízben való szétterjedését, és ezáltal intenzív távcsali hatást képes kifejteni, másrészt a vízhőmérséklet függvényében erőteljes étvágygerjesztő hatással is bír.
Az A-Effect adalékanyagot a CarpZoom kizárólag a felső kategóriájú, legjobb etetőanyagaiban (Big Catch) használja.
4. Mi a jelentősége a pelletek különböző oldódási idejének?
A pelleteket többféleképpen is használhatjuk, és a különböző felhasználási célokhoz más oldódási idők optimálisak. A CarpZoom a pelletek termékskálájának a kialakításakor figyelmet fordított arra, hogy pelletei minden módszerhez használhatók legyenek, így a gyors oldódású, etetőanyaghoz is keverhető pelletektől (Carp pellet, oldódási idő 15-45 perc), a lassú oldódású, az ízanyagok kioldódása szempontjából késleltetett hatású pelletekig (Halibut pellet, oldódási idő 6-8 óra), többféle oldódási idővel rendelkező pellet is szerepel a kínálatban. A csalizó pelletek (horogpelletek) is lassú oldódásúak.
A különböző oldódási idők lehetőséget adnak arra, hogy olyan etetést állítsunk össze, amely gyorsan odacsalja a halat, és/vagy sokáig képes helyben tartani, és/vagy a távcsali hatás szakaszosan meg-megerősödik.
Az oldódási idő arra is utal, hogy mely pelletekek alkalmasabbak a hideg vízben való horgászathoz - erre inkább a gyors oldódású pelletek alkalmasak.
5. Mi az a „BD-Effect"?
A BD-Effect szintén egy titkos adalékanyag, működése és hatása nagyban hasonlít az A-Effect-re. Azonban a két anyag mégsem teljesen azonos, hiszen az etetőanyag gombócok a vízben szétesnek, és aromáik, illatanyagaik nagy felületen képesek oldódni. Ezzel szemben a bojli nem oldódhat fel teljesen, de ennek ellenére fontos kérdés, hogy illatanyagai, aromái szétterjedjenek a vízben. (Azt, hogy mindez pontosan hogyan történik, a 6. kérdésre adott válaszunkból tudhatják meg.)
Ezen kívül a BD-Effect egy olyan, a kulcsinger elvén működő hatással is bír, amely a halat arra ösztönzi, hogy célzottan keresse ennek az adalékanyagnak az ízhatását, és előnyben részesítse más ízekkel szemben.
6. Minek köszönhetik fogóságukat a CarpZoom bojlik?
Tegyünk vízbe pár szem bojlit, s figyeljük meg, mi történik.
A vízbe rakott bojlik felületén az első 5-10 perc eltelte után világosabb színű, fátyolszerű anyag megjelenését figyelhetjük meg. Gondolhatnánk, máris elkezdett oldódni, és a tapasztalatlanabb horgászok elkönyvelnék, hogy oldódó bojlit vásároltak. Ez azonban a meglepő valóságnak csak apró része. Mert valóban oldódik a bojli, de csak a felületén! Érdemes kivenni a vízből, és alaposan megnézni. A bojliszemek külső felületén zselészerű anyag keletkezett. Ha széttörjük az egyik szemet, láthatjuk, hogy belülről kemény a belseje. Érdemes a vízben bent hagyni még további 24 órára pár darabot. Egy nap eltelte után még mindig azt tapasztaljuk, hogy a bojli állaga alig változott első vizsgálódásunk óta. Sőt, ha megkóstoljuk és megszagoljuk, még mindig jó ízű, jó illatú. Most képzeljük magunkat a halak helyébe! Nem csoda, hogy bármikor is kerül csalink közelébe, a kívánatos falat felkelti figyelmét, kíváncsiságát!
7. Kinek ajánlható a Carpzoom termékcsalád bojlis kollekciója?
A kollekció mindenkinek ajánlható, még azoknak is, akik a bojlis horgászattal még csak ismerkednek, de már kezdőként is szeretnének jó eredményeket elérni. A kiváló minőségű alapanyagokból készült bojlik, attractorok, dipek és aromák, olyan hatásmechanizmussal rendelkeznek, hogy azonnal az etetőhely közelébe csalják a halakat, így versenykörülmények között is kiválóan szerepelnek. Még az agyonhorgászott vizeken is megállják a helyüket, köszönhetően a megszokottól eltérő szín és illatvilágnak.
A kollekció hátrányaként említendő, hogy a kisebb halak is előszeretettel fogyasztják, így méretszelektivitása kívánni valót hagy maga után, de vannak olyan helyzetek, amikor ez inkább előny, mint hátrány. Az újdonságok pedig ezen a téren is tartogatnak még meglepetéseket a kapitális pontyok számára.
CarpZoom Teszt Team