
Maggot Top TEN, a ráadás...
Tippek a használathoz, avagy a csontkukac felhasználási módjai...
Forrázott csontkukac
A forrázott csontkukacot a versenyhorgászok használják rendszerint etetésre, de nagyszerű horog csalinak is. A forrázás hatására megnyúlnak, és könnyebbek lesznek. Ezek a tulajdonságok mind előnyünkre válnak. A módszer roppant egyszerű, ontsunk forró vizet egy marék kukacra, majd pár perc múlva cseréljük hideg vízre. Így nem fog megbarnulni. Előnye továbbá, hogy a kimúlt nyüvek az etetőanyag gombócot nem rúgják szét, sokkal nagyobb mennyiségben használhatjuk.
Fagyasztott csonti
A fagyasztás jó tartósítási eljárás, ha nagyobb mennyiséget sikerül beszereznünk és esetleg megmarad a horgászat után, akkor érdemes lefagyasztani. A felengedés után tartsuk hűvös helyen, mert megbarnulhat. A forrázott csontkukaccal egyenértékű a felhasználása.
A lebegő csonti 1
Kevesen használnak lebegő csontkukacot, viszont annál többen lebegtetnek más csalival (pufi, hungarocell golyó). Miért ne kötnénk össze a kellemest a hasznossal. Tegyünk egy edénybe fél centi vizet, vagy higított folyékony aromát. Tegyünk bele egy fél marék csontkukacot, majd zárjuk jól le. A kukacok a folyamatos menekülés közben megszívják magukat levegővel, és lebegővé válnak!
Lebegő csonti 2
Van egy egyszerűbb megoldás is a lebegő csontira. Nincs más dolgunk, mint a neon színű egyedeket válogassuk ki a sokaságból. Ezeket a színes kukacok a speciális eljárás, és használt festék miatt sokkal könnyebbek, lebegnek a vízben. Minden képpen könnyű horoggal használjuk.Lebegő csonti 3
A liofilizált csontkukac nemrég jelent meg a horgászboltokban. Ennek előállítása házilag igen bonyolult, azonban a használata mindenképpen kiváló eredményeket hozhat. Érdemes egy kis dobozzal magunknál tartani. Egy ilyen szárított kukac 1-2 szem csemegekukoricát is képes meglebegtetni.
Tudtad –e? Kislexikon a horgászoknak!
Az óriás csonti
Hallott már róla? Sokan nem, pedig a horgászoknak elérhető az ORSETTI, azaz az óriás csonti. Ez egy másik fajta légy lárvája, közel kétszeresére nő mint a hagyományos csontkukac. Mivel nagyobb sokkal látványosabb, és figyelemfelkeltőbb! Nagyhal horgászoknak ajánlott!
A pinki
A sok horgász számára ismeretlen csali a pinki. Ez szintén egy légylárva, csak kisebb. A keszeghorgászok előszeretettel használják, azonban kiváló ponty csali is. Sokkal mozgékonyabb és tovább bírja a horgon, mint a csontkukac. Kapható piros (pink) és fehér színben is! Keszeg horgászoknak kimondottan ajánlott. Sok esetben a legkiválóbb élő csalit a szúnyoglárvát is ki lehet vele váltani.
A fifi
Ez az a csonti féle, amivel a legritkábban találkozni a horgászboltokban. Pinki méretű, de annál sokkal szívósabb, és erősebb kukac. Igazából az apróhalazás (rablóhal csali, snecizés) során ajánlott a használata. Egyes elbeszélések szerint egy ilyen apró kukaccal megfogható akár 30-40 kishal is.
Plusz tipp:
Ha sokat csalizunk, akkor sok időt vesz el a doboztető levétele, van erre itt egy jobb megoldás. Menekülés biztos dobozt mi magunk is készíthetünk. Nincs más teendőnk, mint egy régi már nem használt csalis doboz fedelét szikével ki kell vágni úgy, hogy kb. 2 cm-es pereme maradjon. Ebből nem tudnak megszökni a kukacok, viszont könnyen bele tudunk nyúlni csalizáskor.